14marec2017

108 AGENCY na 28. ročníku veľtrhu MIPIM 2017

Na veľtrhu nehnuteľností a investičných príležitostí MIPIM 2017, ktorý sa koná vo francúzskom Cannes, má Česká republika svoje miesto aj tento rok. Vôbec po prvýkrát v histórii veľtrhu otvárajú tri najväčšie české mestá spoločnú expozíciu s názvom „Czech Cities.“ Zatiaľ čo Praha a Ostrava patria v Cannes k tradičným vystavovateľom s vlastnými stánkami, Brno sa na MIPIM vracia po trojročnej pauze. V stánku P-1.D76 nájdete aj Jakuba Holeca, konateľa realitno-konzultantskej spoločnosti 108 AGENCY.

imageRovnako ako v minulých rokoch sú nosnou témou veľtrhu ukazovatele globálnych trendov a ich vývoj. Revolúcia v technológiách, geopolitická nestabilita a spoločenské zmeny sa premietajú do celosvetového biznisu a realitný trh nie je výnimkou. Ústrednou témou tohto ročníku je preto „nový údel“, parafrázujúci Roosveltov medzivojnový New Deal v USA ako súbor ekonomických a sociálnych reforiem v reakcii na svetovú hospodársku krízu. Hlavným rečníkom bude celosvetovo uznávaný stratég Parag Khanna. Podľa neho bude v budúcich rokoch hrať kľúčovú rolu prepojiteľnosť (organizácií, ľudí či technológií) presahujúcich hranice štátov. Tejto ústrednej téme bude venovaných niekoľko konferencií a panelových diskusií, vrátane tradičného summitu primátorov svetových miest. Evergreenom veľtrhu zostávajú tiež témy súvisiace s inováciami, udržateľným rozvojom a výstavbou zelených budov. Zaujímavé budú rovnako konferencie o vplyve brexitu na európsky investičný a realitný trh. Viac než 5000 akreditovaných medzinárodných investorov a zástupcov finančných inštitúcií bude na investičnom summite v rámci veľtrhu diskutovať o geopolitických zmenách (výsledkoch prezidentských volieb v USA, nadchádzajúcich voľbách v Nemecku, Francúzsku, Holandsku a Taliansku), na ktoré bude musieť globálny realitný trh reagovať.

Zastúpenie troch najväčších českých miest, prezentovaných primátormi a ich námestníkmi sa stalo dôstojnou pozvánkou pre mnohých odborníkov. Vedľa investičných vízií a projektov sa mestá chystajú spoločne prezentovať tiež českú silu partnerstva a spolupráce. Investori budú môcť získať ucelený prehľad o celej ČR a investičných príležitostiach v Ostrave, Prahe a Brne. Spoločná expozícia so samostatným priestorom pre jednanie každého z miest bude mať plochu 253 m2. Predstavia sa tu tiež partneri, ich pôsobenie v Českej republike ilustruje kvalitu tuzemského investičného prostredia. Vedľa zástupcov z P3 Logistics Parks, AFI Europe Czech Republic, Crestyl a ďalších, tu po celú dobu konania veľtrhu od 14. do 17. Marca 2017 nájdete aj Jakuba Holeca, konateľa spoločnosti 108 AGENCY.

Zdroj: Development News 3/2017

Späť