30august2017

Slovakia Transport Infrastructure Conference CEDES 2017

Dňa 7. septembra 2017 sa v hoteli Radisson Blue Carlton v Bratislave koná konferencia CEDES 2017. Associate partner tohto roka pod záštitou CIJ Europe nie je nikto iný ako 108 AGENCY. Vypočujte si Braňa Jendeka, managing partnera slovenskej 108 AGENCY v panelovej diskusii na tému: "Infraštruktúra v Bratislave: Čas konať"

Slovenské hospodárstvo patrí medzi 9 najrýchlejšie rastúcich v rámci Európskej únie. Podľa Európskej komisii skončil v minulom roku v ukazovateli hrubého domáceho produktu (HDP) na obyvateľa Bratislavský kraj ako 3. najbohatší región a to najmä preto, že sa tu nachádzajú takmer všetky veľké firmy a ako aj takmer všetky vládne inštitúcie.

Bratislavský kraj je osobitý oproti ostatným krajom v tom, že Bratislava ako hlavné mesto v ňom má silné postavenie, keďže jeho obyvatelia tvoria až 70 % obyvateľov kraja.

S rastúcou ekonomikou, rastú pracovné príležitosti a rozvíja sa obchod. Súkromní investori ponúkajú nové projekty, ktoré okrem svojej podstaty riešia aj rozvoj infraštruktúry a ponúkajú riešenia pre mesto, s ktorým chcú viesť dialóg. Rozvoj električkovej trate, využitie lodnej dopravy, či lanovka sú jedny z mnohých navrhnutých.

Branislav Jendek, managing partner slovenskej 108 AGENCY bude súčasťou panelu, ktorý bude túto tému hovoriť o 10:20 v panelovej diskusii: Infraštruktúra v Bratislave: Čas konať. Viac o CEDES 2017: http://cedes.cijeurope.com/

Späť