Priemysel

V druhom štvrťroku 2020 celková ponuka industriálnych priestorov triedy A dosiahla na Slovensku 2.880.000 m2, z ktorých väčšina priestorov sa nachádza v Bratislavskom regióne (53 %). Lokality tu majú strategické umiestnenie a sú dobre prepojené diaľnicami D1, D2 a rýchlostnou cestou R1.

Medzi regióny s rozvíjajúcou sa popularitou patrí Nitra, ktorej rozvoj do značnej miery ovplyvnil výrobný závod Jaguar Land Rover's.

Ďalšou zaujímavou lokalitou sa stala Dunajská Streda, ktorá sa nachádza 45 km od Bratislavy a to z dôvodu nedávneho otvorenia diaľnice R7 čím sa výrazne zrýchlila doprava smerom do hlavného mesta. „Plánované logistické parky v okrese Dunajskej Stredy lákajú svojou lokalitou a výmerami najmä nadnárodných klientov, ktorí tak budú mať výhodné dojazdové časy nie len do Bratislavy, ale aj do Viedne a Budapešti,“ konštatuje Jakub Velko, industriálny konzultant v 108 AGENCY.

Napriek rozšíreniu pandémie spôsobenej vírusom covid-19 sme nezaznamenali žiadne väčšie zmeny na trhu s industriálnymi nehnuteľnosťami.