16august2016

Multifunkčný areál Jeremiášova 947 v Prahe Stodůlkach s novým majiteľom

Multifunkčný areál Jeremiášova 947 v pražských Stodůlkach, ktorý zaberá plochu 11,8 hektárov a poskytuje takmer 32 000 metrov štvorcových komerčných priestorov, získal nového majiteľa. Stal sa ním český privátný investor, ktorý nehnuteľnosť kúpil od spoločnosti KONSTRUKTIVA LOKUS. Nový majiteľ plánuje obchodný areál naďalej prevádzkovať a rozvíjať.

Areál pozostáva z obchodných, kancelárskych a priemyselných plôch, ktoré využíva pestrá skladba viac ako 50 nájomcov. Medzi majoritných nájomcov tu patrí jeden z najväčších európskych predajcov nábytku SCONTO nábytok, popredný distribútor automobilových a motocyklových náhradných dielov ELIT CZ, vedúci predajca podlahových krytín na českom trhu Koberce BRENO či COBRA, renomovaná spoločnosť pôsobiaca v oblasti stavebného kovania. Dlhodobo tu sídli a bude naďalej pôsobiť aj doterajší majiteľ areálu spoločnosť KONSTRUKTIVA LOKUS, ktorá sa radí medzi najväčšie majiteľa, prenajímateľa a prevádzkovateľa stavebných žeriavov v Českej republike. "Areál ťaží z atraktívneho mixu nájomcov, ľahké dopravnej dostupnosti a je zaujímavý tiež vďaka možnosti svojho ďalšieho rozšírenia," uviedol Marek Votava zo 108 Investment Advisoryktorá predaj areálu sprostredkovala a dodal: "Zámerom nového majiteľa je ďalej rozvíjať spoluprácu s existujúcimi nájomcami a maximálne využiť potenciál areálu v ich prospech."

Multifunkčný areál Jeremiášova 947 je umiestnený na križovatke ulíc Jeremiášova a Bavorská v Prahe 13 - Stodůlky. Poskytuje výborné dopravné napojenie na Rozvadovskou spojku, ktorá nadväzuje na diaľnici D5 v smere do centra mesta a je tiež ľahko dostupný mestskou hromadnou dopravou. Neďaleko areálu sa nachádza stanica metra Stodůlky (B), autobusová zastávka potom v jeho bezprostrednej blízkosti. K areálu patrí viac ako 450 parkovacích miest. Okolie tvorí prevažne obchodná a priemyselná zástavba.

Späť