01november2022

Lenka Šindelářová moderovala panel na konferencii Real Estate Market Autumn 2022

12. októbra sa uskutočnila jesenná konferencia Real Estate Market Autumn 2022, ktorú organizovalo Stavebné fórum. Súčasťou akcie bola panelová diskusia na tému Investícia, ktorú moderovala Lenka Šindelářová z investičného oddelenia 108 AGENCY.

Už 21. ročník konferencie ponúkol možnosť stretnutia s poprednými českými odborníkmi naprieč rôznymi odbormi. Jednou z náplní konferencie boli aj podnetné diskusie nad aktuálnymi témami, predovšetkým o vývoji a trendoch na poli českého realitného trhu, developmentu a investícií.

Lenka Šindelářová, moderátorka panelovej diskusie, popisuje súčasnú situáciu na investičnom trhu: „Napriek ochladeniu investičnej aktivity, za ktorým stojí predovšetkým nárast nákladov na financovanie a neistota ohľadom budúceho ekonomického a geopolitického vývoja, sme sa zhodli, že kvalitne spravované nehnuteľnosti v dobrej lokalite, ktoré spĺňajú požiadavky ESG a sú energeticky efektívne by mali súčasnú situáciu prestať dobre. Proti dekompresii výnosových mier pôsobí výrazný nárast nájomného predovšetkým v segmente špičkových kancelárií a skladov.“

Ďakujeme Stavebnému fóru za vydarenú organizáciu a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Späť