13máj2015

Koncern SAPRIL GROUP rozširuje výrobu v Litvínove a Děčíne

Koncern SAPRIL GROUP, ktorý je k dnešnému dňu tvorený ôsmymi prepojenými spoločnosťami, a ktorý je mimo iné predným výrobcom obalového materiálu, si prenajal nové výrobné priestory v dvoch areáloch na severe Čiech. V litvínovskom areály Schoeller bude spoločnosť SAPRIL s.r.o. aktuálne pôsobiť na viac než 12 000 m2, kde plánuje zamestnať až 200 ľudí. V priemyselnom areály v Děčíne spoločnosť SAPRIL Pro s.r.o. už zahájila svoju výrobu na približne 4 000 m2 s 50 zamestnancami.

Spoločnosť SAPRIL s.r.o. funguje ako chránená dielňa a zamestnáva viac ako 50% zdravotne handicapovaných občanov. Práve nový závod v Litvínove pomôže v raste firmy a umožní jej rozšírenie výrobného programu o nové technológie a logistické priestory. Novinkou je inštalácia výrobnej linky na veľkoobjemové prepravné obaly zo sedemvrstvovej lepenky. Děčínska zložka koncernu, spoločnosť SAPRIL Pro s.r.o., fungujúca rovnako ako chránená dielňa je potom zameraná na výrobu kartónových obalov a následný servis pre svojich zákazníkov. V Děčíne začala firma pôsobiť už v decembri minulého roka.

SAPRIL GROUP s.r.o., resp. jeho dcérske spoločnosti vyrábajú a dodávajú kompletný sortiment obalového materiálu v rámci Českej republiky, Slovenska, Nemecka a ďalších zemí. Značná časť produkcie koncernu je určená predovšetkým pre automobilový, elektronický a spotrebný priemysel. Jedná sa o rýdze českú skupinu s hlavným sídlom v Moste, ktorá má výrobu, prostredníctvom svojich ďalších koncernových spoločností, umiestnenú v Litvínove, Děčíne a Podivíne na juhu Moravy.

Späť