12apríl2016

Kancelársky komplex Podvinný mlyn a Kovanecká zmenil majiteľa

Kancelársky komplex Podvinný mlyn a Kovanecká v Prahe, v mestskej časti Libeň o celkovej ploche 10 950 m2 zmenil majiteľa. Doterajší vlastník komplexu, nehnuteľnostný fond CPDP 2 patriaci do finančnej skupiny Českej sporiteľne a.s., ho predal českému privátnemu investorovi. Nový majiteľ plánuje kancelársky komplex postupne prestavať, modernizovať a využívať ho prevažne pre účely študentského ubytovania.

Komplex z roku 1992 tvoria dve samostatné budovy, ktoré boli doposiaľ využívané ako kancelárske budovy a ktoré sa behom 90-tych rokov stali okrem iného centrálnym pracoviskom Burzy cenných papierov Praha, a.s.- Mimoburzového trhu RM-SYSTÉMU. „Obidve budovy by mali prejsť postupnou prestavbou a modernizáciou, po ktorej budú ponúknuté prevažne študentom vo forme ubytovania. Z časti budú priestory naďalej slúžiť ku kancelárskemu a obchodnému využitiu,“ uviedol Marek Votava zo108 Investment Advisory, ktorá predaj komplexu sprostredkovala.
 
Budovy sa nachádzajú na rozhraní ulíc Podvinný mlyn a Kovanecká v Prahe 9- Libni v blízkosti stanice metra Českomoravská (B). Sú umiestnené neďaleko športovej haly Arena Sparta a ďalšieho multifunkčného športového areálu, okolie budov tvorí prevažne rezidenčná zástavba. „Projekt študentského bývania určeného rovnako pre doktorandov ide výborne v súlade s prostredím, v ktorom sa budovy nachádzajú a veríme, že miesto tak celkovo oživí,“ dodal Marek Votava. Prvá budova komplexu, budova Podvinný mlyn, je osemposchodový objekt so štyrmi podzemnými podlažiami, čo činí 8 730 m2. Druhú budovu predstavuje objekt Kovanecká so štyrmi nadzemnými podlažiami o veľkosti 2 220 m2. Ku komplexu ďalej náleží pozemok o rozlohe 6 144 m2 a celkom 265 garážových a vonkajších parkovacích miest.
 
CEE Property Development Portfolio 2 a.s. (CPDP2) je realitná, investičná a správcovská spoločnosť, ktorá je súčasťou finančnej skupiny Českej sporiteľne, a.s. CPDP2 je holdingová spoločnosť a zároveň hlavný investičný manažér nehnuteľnostného fondu Czech and Slovak Property Fund BV (CSPF). Investičná stratégia CPDP2 a CSPF je od roku 2004 zameraná na regionálne realitné investície v Českej republike a na Slovensku, ktoré tvoria nákupné centrá, kancelárske a rezidenčné projekty. V súčasnej dobe CPDP2 vlastní, podieľa sa alebo spravuje niekoľko realitných projektov prevažne v Českej republike.
Späť